hotele warszawa kraków wrocław poznań

Hotel Pod Różą Kraków - najlepsza oferta na hotel Pod Różą Kraków

- rezerwacja online taniej do 60% - Hotel Pod Różą Kraków - najlepsza oferta na hotel Pod Różą Kraków
Lista miast > Hotele KrakówPod Różą Kraków

Pod Różą

Adres Ul. Floriańska 14, Kraków
Galeria zdjęć
Pod Różą - hotel Kraków
Pod Różą - hotel Kraków
Pod Różą - hotel Kraków
Pod Różą - hotel Kraków
Pod Różą - hotel Kraków
Pod Różą - hotel Kraków
Pod Różą - hotel Kraków
Pod Różą - hotel Kraków
 
Sprawdź ceny i dostępność pokoi
Data przyjazdu:
Data wyjazdu:
Typ pokoju:
Ilość pokoi:
Kalendarz
Kalendarz
Waluta:


Położenie hotelu
Już od 1257 roku ulica Floriańska jest główną arterią handlową Krakowa. Stanowi część historycznego traktu królewskiego łączącego Bramę Floriańską z zamkiem królewskim na Wawelu. Przy tej ulicy stoi kamienica opatrzona numerem 14, zwana dawniej "kamienicą szlachecką". Dziś w tejże kamienicy mieści się niewielki aczkolwiek uroczy Hotel Pod Różą.
Struktura i standard pokoi
Aktualnie czteropiętrowy hotel dysponuje 57 pokojami w tym siedmioma apartamentami. Każde piętro ma swój niepowtarzalny nastrój. Od najbardziej reprezentacyjnego w dostojnym stylu biedermajerowskim po przytulne współcześnie zaaranżowane. Autentyczne freski na ścianach, stare kaflowe piece, piękne parkiety, sztukateria z powtarzającym się motywem róży, subtelnie łączą historię z nowoczesnością. Z okien pokoi roztaczają się widoki na stare miasto z wieżycami kościołów.
Wyżywienie
W Hotelu Pod Różą, na dawnym pałacowym dziedzińcu, działają pod szklanym dachem dwie eleganckie restauracje.
Każda ma własny styl, wystrój i obsługę. Smakoszom w weekendy towarzyszy muzyka grana na fortepianie.
Kontynentalna Restauracja Pod Różą serwuje dania kuchni międzynarodowej, z wykwintnym menu zmienianym zgodnie z porami roku. Specjalnością są wyborne sosy i pyszne mięsa, a także znakomite desery. Renomowany ranking Wine Spectator uznał tutejszą kartę win za jedną z najbogatszych w świecie.
Ristorante Amarone, której sceneria do złudzenia przypomina południowy klimat włoskich uliczek, dla odmiany raczy smakowitymi przysmakami kuchni Italii. Makarony robione na miejscu, papardelle z prawdziwkami, rozmaitość sosów do spaghetti, bogactwo pieczywa własnego, porannego, wypieku. Dominują oryginalne produkty włoskie.
W lecie kusi Wine Bar w pięknej krakowskiej bramie, a na miłośników trunku Bachusa w podziemiach piwnic z XIV wieku, cały rok czeka Vinoteka. Tu można degustować ponad 300 gatunków włoskich win. Plus sery, regionalne wędliny włoskie i jedyne w swoim rodzaju, ręcznie robione kieliszki do degustacji. Dodatkową atrakcją bywają koncerty muzyczne, od klasyki po jazz. Wszak to w tych piwnicach śpiewali Grechuta i Demarczyk.
Wyposażenie
Usytuowany na ostatnim piętrze, przeszklony Fitness z Sauną oferuje miły relax oraz możliwość podziwiania panoramy starego Krakowa.
Wypoczynek
Znajdujący się na ostatnim piętrze, przeszklony Fitness z Sauną oferuje możliwość relaksu.
Infrastruktura konferencyjna
Hotel Pod Różą posiada dwie w pełni klimatyzowane, wielofunkcyjne sale konferencyjno – bankietowe. Zlokalizowane są w zabytkowych 500-letnich piwnicach Hotelu.
Sala lewa – powierzchnia 90 m2. Długość Sali (maksymalna) to 16,5 metra, szerokość 5,50 m, wysokość 4 metry.
Sala prawa – powierzchnia 62 m2. Długość Sali 14 metrów, szerokość 5,40, wysokość 4 metry.
Obie sale oddzielone są tzw. „salą barową”, dogodnym miejscem na przerwę kawową. Dzięki usytuowaniu sal konferencyjnych w podziemiach nie ma problemu z całkowitym zaciemnieniem pomieszczeń.
Wyposażenie standardowe: rzutnik multimedialny, ekran, flipchart, nagłośnienie, mikrofony, darmowy dostęp do WI-FI.
Wyposażenie niestandardowe: (za dodatkową opłatą): sprzęt do tłumaczeń symultanicznych oraz telekonferencji.
hoteleonline.net © 2004-2005

HoteleonLine.net - szeroki wybór hoteli w całej Polsce
www.hotele-online.pl w Polsce | www.hotelezakopane.pl
Hotel Pod Różą Kraków - rezerwuj taniej hotel Pod Różą Kraków - najlepsze ceny tylko u nas - Hotel Pod Różą Kraków taniej nawet do 70% - zarezerwuj Hotel Pod Różą Kraków już teraz