hotele warszawa kraków wrocław poznań

Hotel Copernicus Kraków - najlepsza oferta na hotel Copernicus Kraków

- rezerwacja online taniej do 60% - Hotel Copernicus Kraków - najlepsza oferta na hotel Copernicus Kraków
Lista miast > Hotele KrakówCopernicus Kraków

Copernicus

Adres Ul. Kanonicza 16, Kraków
Galeria zdjęć
Copernicus - hotel Kraków
Copernicus - hotel Kraków
Copernicus - hotel Kraków
Copernicus - hotel Kraków
Copernicus - hotel Kraków
Copernicus - hotel Kraków
Copernicus - hotel Kraków
 
Sprawdź ceny i dostępność pokoi
Data przyjazdu:
Data wyjazdu:
Typ pokoju:
Ilość pokoi:
Kalendarz
Kalendarz
Waluta:


Położenie hotelu
Tuż u podnóża Królewskiego Zamku, łagodnym łukiem, otwiera się cicha i malownicza ulica Kanonicza - najstarsza ulica w Krakowie. Pośród uroczych renesansowych kamienic wyróżnia się jedna - gotycka: jej historia jest równie stara jak dzieje ulicy. Dom nr 16 od wieków należał do kapituły katedralnej, stanowiącej intelektualną i finansową elitę stolicy Polski owych czasów. Zawitał tu ponoć nawet sam Mikołaj Kopernik. Budynek należy do najciekawszych zabytków średniowiecznej architektury rezydencjonalnej w mieście.
Struktura i standard pokoi
Hotel posiada 29 pokoi i apartamenty o najwyższym standardzie i niepowtarzalnej dekoracji (tv-sat, klimatyzacja, jacuzzi, minibary). 8 apartamentów w tym 2 panoramiczne. Na każdym kroku odnaleźć tu można ślady historii - średniowieczne portale, cenne malowidła, inskrypcje. W trakcie prac konserwatorskich odkryto unikalne polichromie ścian datowane na ok. 1500 r. oraz pochodzące z XIV wieku malowane drewniane stropy. Odsłonięte zostały fragmentaryczne, lecz doskonale zachowane postacie świętych, obszerne teksty, ornamentalna dekoracja roślinna. Od samego początku było wiadomo, że reprezentują one wysoki poziom artystyczny oraz posiadają dużą wartość poznawczą. W oryginalnym kształcie stanowią wystrój najbardziej reprezentacyjnych apartamentów.
Wyżywienie
Świadectwa minionych epok współistnieją ze śmiałymi nowoczesnymi rozwiązaniami: winda panoramiczna, szklana konstrukcja dachu.
Tu z dala od zgiełku miasta odpocząć można w sali kominkowej pośród książek i wiekowych starodruków, tu w zaciszu średniowiecznych sklepień winiarni zdegustować można ponad 200 gatunków win.
Na naszych gości czeka renesansowa restauracja z tradycyjną dworską kuchnią, na przeszklonym dziedzińcu Piano Bar, biblioteka, sala cygar. W zabytkowych piwnicach kompleks rekreacyjny z sauną.
Z tarasu widokowego, przy którym mieści się bar letni, rozciąga się niezwykła panorama Krakowa - majestatyczny Wawel, kopuły i wieże kościołów, dachy kamienic Starego Miasta. A w pogodną noc dotknąć stąd można rozgwieżdżonego nieba, na które tak często spoglądał Kopernik...
Wyposażenie
W zabytkowych piwnicach hotelu Copernicus znajduje się kompleks rekreacyjny. Mogą Państwo również wypocząć w sali kominkowej lub sali cygar.
hoteleonline.net © 2004-2005

HoteleonLine.net - szeroki wybór hoteli w całej Polsce
www.hotele-online.pl w Polsce | www.hotelezakopane.pl
Hotel Copernicus Kraków - rezerwuj taniej hotel Copernicus Kraków - najlepsze ceny tylko u nas - Hotel Copernicus Kraków taniej nawet do 70% - zarezerwuj Hotel Copernicus Kraków już teraz